0 wyników wyszukiwania

PL EN
PL EN

HBR 1 paźdzernika wydał raport pt. Outsourcing pod presją algorytmów, z którego wynika, iż branża outsourcingowa nabrała rozpęd dzięki potrzebom oraz rosnącym oczekiwaniom klientów.Firmy oferują działania, które są wartością stretegiczną oraz finansową dla klienta. Obecnie outsourcing obejmuje coraz bardziej wrazliwe obszary działalności, aby klienci w pełni oddali sie swojemu podstawowemu core-businessowi. Firmy chętniej współpracują z kilkoma dostawcami. Z raportu wynika, że outsourcerzy największą uwagę zwracają na efektywność procesów, natomiast klienci decydujący sie na outsourcing chca wybierać firmy, które nie będą jedynie dostawcami, a podejdą do całego procesu bardziej holistycznie. Podkreślają, iż ważna jest znajomości biznesu klienta, a nie jedynie pokazywanie sposobów działania prowadzących do obniżenia kosztów działalności.
Aby oferta była kompletna i sprostała wymaganiom klientów, należy stale poszerzać swój zakres usług i budować zaawansowaną ofertę, która stworzy wartość dodaną dla klienta. Jak wspomina Joanna Rzeźniczak - Prezes Zarządu BSS, usługi BSS stale ewoluują nie tylko powodowane rozwojem BSS czy rynku, ale także wzrostem biznesu klientów. 
Firmom niezdecydowanym na model outsourcingu BSS rekomenduje przeprowadzenie audytu, który nie tylko sprawdzi funkcjonowanie firmy, ale także pozwoli poznać biznes i lepiej zrozumiec organizację.
Jak wskazuje Joanna Rzeźniczak, zdarza się, że po przeprowadzonym audycie firmy decydują się samemu zmienić procesy. Nie należy jednak przekładać tego w porażkę, ponieważ firma, ktora w danym momencie nie czuje potrzeby współpracy z outsourcerem, wraz z rozwojem swojego biznesu prawdopodobnie będzie poszukiwać takich partnerów biznesowych jak BSS.
Dodatkowo zmiany w modelu outsourcingu pociągnęły także za sobą zmianę roli pracowników. W BSS pracownicy często są traktowani, jako wewnętrzna kadra klienta. Przekłada się to na bezpieczeństwo outsourcowanych obszarów klienta, 
Usługi outsourcingowe w niedalekiej przyszłości będą podlegać coraz większej robotyzacji i automatyzacji - co wpłynie na sposób świadczenia usług.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem - RAPORT

 

facebook linkedin newsletter kontakt
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę prywatności.