0 wyników wyszukiwania

PL EN
PL EN

 

Likwidacja to zakończenie bytu prawnego przedsiębiorstwa i ma na celu spieniężenie majątku oraz zakończenie bieżących spraw spółki.

Wiele osób jest przekonanych, że kwestie obowiązków związanych z zakończeniem prowadzenia wszelkiej działalności usługowo-handlowej w naszym kraju kończą się wraz z likwidacją firmy. Nic bardziej mylnego. Na przedsiębiorstwo, które kończy swoją działalność, prawo nakłada szereg obowiązków m.in. obowiązek przechowywania, archiwizacji dokumentacji kadrowo-księgowej przedsiębiorstwa, gdyż przepisy prawa nie pozwalają na wyrzucenie czy zniszczenie dokumentacji likwidowanej spółki. Okres przechowywania zależy głównie od rodzaju tej dokumentacji.

Archiwizacja dokumentów po zakończeniu procedury likwidacyjnej jednostki służy zachowaniu informacji dotyczących zamkniętego przedsiębiorstwa i powinna zapewnić różnym instytucjom dostęp do dokumentacji źródłowej, jak i również zachowaniu informacji dotyczących zatrudnianych pracowników.

facebook linkedin newsletter kontakt
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę prywatności.